Narodowa reprezentacja Brazylii wystąpi w 1/4 finału mundialu po tym jak zwycięża narodową kadrę Korei Południowej!

Brazylijska reprezentacja zbyt mocna - porażka narodowej reprezentacji Korei Południowej w 1/8 finału mundialu!

Rozgrywane aktualnie mistrzostwa świata są niezwykłe na wielu płaszczyznach i nie ulega to wątpliwości. Za nami grupowe rozgrywki, a więc przyszła pora na to, co piłkarscy wielbiciele najbardziej lubią. Oczywiście chodzi o fazę play off, gdzie porażka może wyeliminować Cię z mundialu oraz marzeń o wygraniu mistrzostwa świata. W niedzielny wieczór kadra Polska poniosła porażkę z reprezentacją Francji rezultatem 1:3 i odpadła z mistrzostw świata. Dla piłkarskich sympatyków w Polsce, ponieważ nie oznaczało to jednak końca emocji, gdyż turniej nadal trwa. Bez wątpienia trzeba oglądać poczynania reprezentacji Brazylii, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się coraz lepiej. Fenomenalnym tego dowodem było spotkanie 1/8 finału z drużyną Korei Południowej, gdzie zawodnicy zespołu Brazylii postanowili sobie urządzić wielkie strzelanie w pierwszej odsłonie. Bramka numer jeden dla kadry Brazylii została strzelona już w szóstej minucie, a jej autorem był Vinicius Jr, który fenomenalnie poradził sobie w szesnastce z obroną przeciwnika.

Pierwsza połowa była prawdziwym koszmarem dla reprezentacji narodowej Korei Południowej. Zwłaszcza, że I połowa skończyła się prowadzeniem zespołu narodowego Brazylii rezultatem cztery do zera. Kolejne bramki zdobyli Neymar, Richarlison oraz Paqueta. Zgromadzeni na obiekcie fani futbolu mogli czuć satysfakcję, gdyż mogli podziwiać prawdziwy popis reprezentacji Brazylii. Po przerwie tempo tego starcia mocno opadło. Brazylijscy piłkarze próbowali tworzyć kolejne akcje, jednak zawodnicy kadry narodowej Korei Południowej fantastycznie się bronili. W końcówce spotkania Korea Południowa strzeliła bramkę honorową, która była ozdobą tego spotkania. Zawodnik Korei Południowej zdecydował się na strzał z dystansu, a bramkarz brazylijskiej drużyny narodowej nie miał szans na skuteczną obronę. To starcie w rozrachunku końcowym zakończyło się wynikiem 4 do 1 dla narodowej reprezentacji Brazylii, która w następnej rundzie będzie się mierzyć z drużyną narodową Chorwacji. Stawką tego meczu będzie awans do półfinału mistrzostw świata i gwarancja rywalizacji o medal.