Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśniowa, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują też w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Z tego względu każdy z nas powinien w odpowiedni sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale też nie były za bardzo napięte. Mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w jamie brzusznej, co trudno również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w profesjonalny sposób staramy się wykonywać możliwie jak najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego rodzaju niedogodnościach bardzo istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta bądź też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Siedząc, leżąc jak i stojąc także istnieje możliwość wykonywania ich. Warto wprowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, chociażby wracając do domu autobusem lub siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. W okresie ciąży jest to niezmiernie ważne.}