Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Jaką funkcje pełni dno miednicy?

Trzeba mieć świadomość tego, że jeśli mowa o mięśniach dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna partia mięśni, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują też w właściwej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Dlatego też właściwie każdy z nas powinien w prawidłowy sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne i sprawne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w pęcherzu a także wybranych narządów w brzusznej jamie, co niewątpliwie trudno także ukryć.

W centrum terapii Dna miednicy prowadzonym przez nas, w kompetentny sposób staramy się dokonywać możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego typu niedogodnościach bardzo istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto każdy z nas powinien zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na leżąco, na siedząco jak i na stojąco też istnieje możliwość ich wykonywania. Warto prowadzić serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, że przerwa między skurczami jest mniej więcej tak długa, jak sam skurcz. Kiedy dojdziemy do wprawy, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy po prawdzie w każdej możliwej sytuacji, chociażby w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed komputerem. Regularne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}