Kadra narodowa Kataru przegrywa z kadrą Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0 do 2!

Kadra narodowa Kataru przegrywa z kadrą Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowych mistrzostw wynikiem 0 do 2!

Narodowa reprezentacja Ekwadoru zwycięża z kadrą narodową Kataru w spotkaniu otwarcia mistrzostw świata wynikiem zero do jednego!

Mundial to piłkarska impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. Bez wątpienia wielbiciele futbolu z całego świata czekają z niecierpliwością na inauguracyjne spotkanie turnieju. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w ten weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która wyglądała niezwykle poprzedziła inauguracyjne spotkanie. Później jednak przyszedł czas piłki nożnej i piłkarscy sympatycy zgromadzeni na trybunach oraz przez telewizorami wyczekiwali dobrego meczu. Już od pierwszych minut emocji nie brakowało, ponieważ gracze kadry Ekwadoru szybko zdobyli gola. Już w trzeciej minucie Emmer Valencia trafił do siatki i zdawało się, że reprezentacja Kataru będzie mieć bardzo ciężko w tym spotkaniu. Arbiter tego spotkania postanowił jednak prześledzić systemem VAR prawidłowość tego gola i okazało się, że w chwili zagrania napastnik był na pozycji spalonej. W tym przypadku organizatorzy mundialu mieli więc naprawdę dużo szczęścia.

Kadra narodowa Ekwadoru pomimo anulowania pierwszej bramki nie planowała zaprzestać ataków. Gracze zespołu Ekwadoru atakowali i przez cały czas kontrolowali przebieg tego spotkania. Napastnik zespołu narodowego Ekwadoru jakiś czas później odnalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem reprezentacji narodowej Kataru i został przez niego powalony. Sędzia nie zastanawiał się nawet przez chwilę i podyktował jedenastkę, a golkiperowi pokazał żółtą kartkę. Kapitan kadry Ekwadoru Emmer Valencia zmienił rzut karny na bramkę. Drużyna narodowa Kataru wyglądała kiepsko wobec narodowej reprezentacji Ekwadoru. Bramkarz reprezentacji narodowej Ekwadoru przez sporą część spotkania był bezrobotny, gdyż po stronie Katarczyków nie było widać pomysłu na ten pojedynek. Bramka numer dwa dla gości padła na kwadrans przed końcem pierwszej połowy, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. W trakcie pierwszej części pojedynku nie mieliśmy szansy oglądać już więcej trafień. Podczas drugiej części obie drużyny znacznie zredukowały rytm i na boisku działo się niewiele. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem dwa do zera dla kadry narodowej Ekwadoru, która fenomenalnie rozpoczęła ten mundial. Natomiast kadra Kataru znalazła się aktualnie w ciężkiej sytuacji i może mieć problem z awansem do kolejnej fazy mundialu.