Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Zatroszcz się o swoje dno miednicy

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, lub też nazywane mięśniami Kegla, to ogromnie istotna partia mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Mięśnie te podtrzymują również w prawidłowej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne i mocne, właściwie każdy powinien zatroszczyć się o to, aby nie były aż nazbyt napięte. Nie da się także ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za należyte utrzymywanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz innych poszczególnych narządów w brzusznej jamie.

W takim centrum terapii Dna miednicy jak nasz w właściwy sposób bardzo staramy się dokonywać możliwie najbardziej owocne fizjoterapeutyczne efekty, oferować potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi. Przy tego rodzaju trudnościach bardzo ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Dodatkowo wskazane jest zwrócić uwagę na poszczególne ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, że przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania kilku skurczów mięśni dna miednicy jest równie znaczący. Kiedy dojdziemy do kunsztu, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu lub siedząc przed telewizorem. Regularne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}